Detoksykacja i oczyszczanie organizmu za pomocą suplementów

W dzisiejszym świecie, w którym żyjemy otacza nas ogromna ilość chemii i toksyn, które systematycznie wdychamy i spożywamy w nadmiernych ilościach każdego dnia. Pojawia się zatem pytanie – Jak się „broni” i detoksykować by móc zachować optymalne zdrowie oraz samopoczucie ?? Oczywiście DIETA to podstawa 🙂 Jednakże nieodzownym elementem optymalnej diety jest suplementacja gdyż nie jesteśmy w stanie dostarczyć sobie niezbędnych mikro oraz makro- elementów tylko za pomocą diety, gdy żyjemy w pędzie dnia codziennego. Dlatego też, w tym wpisie chciałabym poruszyć ten ważny temat i podsunąć Wam kilka sposobów jakimi możecie się oczyścić” by czuć się lżej i móc zachować optymalne zdrowie i piękną sylwetkę.

Bardzo dobrym sposobem, sprawdzonym przeze mnie jest detoksykacja poprzez systematycznie spożywanie  kilku suplementów:

1.  Ziemia okrzemkowa

Ziemia okrzemkowa, zwana również diatomitem to miękka skała osadowa powstająca w zimnych monach ze skamieniałych pancerzyków glonów. W skład tego cudownego suplementu wchodzi:

  • 33% krzemu
  • 19% wapnia
  • 5% sodu
  • 3% magnezu
  • 2% żelaza
  • śladowe ilości manganu, tytanu, miedzi i boru

Ziemia okrzemkowa w naturalny sposób oczyszcza organizm, zabija pasożyty, wirusy, oczyszcza układ pokarmowy, jest silnym przeciwutleniaczem, a co najważniejsze ma skłonność do wiązania metali ciężkich i usuwania ich z organizmu. Krzem bardzo pozytywnie wpływa również na stan kości i stawów oraz syntezę kolagenu, a do tego doskonale dba o kondycję skóry i włosów. Jednakże trzeba pamiętać, że spożywanie ziemi okrzemkowej zaczynamy od bardzo małej ilości tzn: 1 gram ziemi na szklankę przegotowanej wody, pijemy raczej na czczo lub w ciągu dnia – NIGDY NA NOC! Co tydzień zwiększając dawkę o 1 gram. W ten sposób suplementację krzemem prowadzimy ok. 6 miesięcy. Dla osób, które cenią sobie wygodę w przyjmowaniu suplementów polecam organiczny krzem w tabletkach od Aliness.

2. Spirulina

Spirulina to alga niezwykle bogata w białko, witaminy i minerały, a dzięki zawartości zielonego chlorofilu działa antyoksydacyjnie i chroni przed chorobami nowotworowymi. Spirulina dodaje sił witalnych, wspiera układ trawienny i doskonale odtruwa organizm. Spirulinę można stosować w dowolny sposób, lecz nie ukrywam, żę nie jest najlepsza w smaku 🙂 Ja proponuje przepyszny zielony koktajl, który składa się z jednego dojrzałego mango, dwóch garści szpinaku, żółtka jajka i miarki spiruliny. Całość należy zblendować i wypić. Dla osób ceniących każdą minutę czasu polecam tak samo skuteczny suplement zamknięty wygodnej formie tabletek Aliness Spirulina Pacyfica 500mg

Aliness Krzem organiczny 150mg
Zobacz
Aliness Spirulina Pacifica 180g
Zobacz

3. Młody jęczmień

Wspaniały młody jęczmień posiada tyle właściwości, że nie wiem od czego zacząć 🙂 Ta roślina jest bogactwem witamin i składników mineralnych, w porównaniu z innymi roślinami młody jęczmień jest pełen niezbędnych aminokwasów, których organizm sam nie produkuje. Ma  silne działanie przeciwzapalne, przeciwnowotworowe i przeciwwirusowe, łagodzi bóle żołądka i stawów oraz odkwasza organizm. Ponadto w tej zielonej roślinie występują frakcje błonnika nierozpuszczalnego, które regulują pracę układu pokarmowego oraz zmniejszają ryzyko nowotworu jelita grubego.

I tu jak w przypadku spiruliny proponuję dodać miarkę jęczmienia do koktajlu i pić go codziennie 🙂

4. Chlorella

Ostatnią z mojej detoksykującej czwórki jest chlorella, co wcale nie oznacza że działa najsłabiej, wręcz przeciwnie ta zielona alga doskonale oczyszcza organizm i posiada właściwości lecznicze dzięki zawartości aminokwasów, witamin z grupy B, ogromnej ilości chlorofilu który jest idealnym przeciwutleniaczem oraz kwas nukleinowy który regeneruje uszkodzone tkanki.

Jeżeli chodzi o spożywanie tego suplementu diety polecam jak wcześniej wypić prozdrowotny koktajl z resztą wspaniałej czwórki lub spożywać w ciągu dnia w formie tabletek, nie zapominając przy tym jednak, że ich maksymalna ilość to 8 sztuk.

Aliness Naturalny Młody Jęczmień 250g
Zobacz
Diet Fodd Super Chlorella 375tabs
Zobacz

Na koniec chciałabym również dodać że w całym procesie oczyszczania niezwykle ważna jest systematyka spożywania suplementów, a obok tego dieta bogata przede wszystkim w warzywa i owoce 🙂 A jak wiemy jakość ma ogromne znaczenie, zatem polecam Wam stronę paczkaodrolnika.pl na której zakupicie 100% ekologiczne warzywa i owoce wprost do domu 🙂

Pamiętajcie kochani, że jesteście tym co jecie i nie ma się co oszukiwać, że tak nie jest 🙂 Ja z każdym wpisie podzielę się z Wami rzetelnie swoją wiedzą tak abyście mogli poczuć się dobrze we własnym ciele.

                                                                      Pozdrawiam

Powered by: unstudio.pl