Dlaczego suplementacja witaminą D³ jest tak ważna ?

Witam was serdecznie 🙂

W dzisiejszym wpisie pragnę się podzielić najważniejszymi informacjami dotyczącymi suplementacją witaminą D³, ponieważ ostatnio zrobiło się dużo szumu wokół tego tematu.

Natura kontra urzędnicy

Patrząc na rozszerzającą się propagandę dotyczącą suplementacji pragnę zwrócić Waszą uwagę na zaniżanie dawek poszczególnych witamin i minerałów przez lobby farmaceutyczne. Dziś jak słyszę od wielu osób optymalną dawka witaminy D³ jest 400-1000 jednostek dziennie. Nic bardziej mylnego, dla optymalnego samopoczucia i nasycenia tą witaminą natura ma zupełnie inne normy to znaczy – Kiedy w lato, w stroju kąpielowym wyjdziemy na ekspozycję słoneczną pomiędzy godziną 11-13 na ok. 20-30 minut nasz organizm wytwarza ok. 20 tysięcy jednostek witamina D³ a więc zauważcie jaka jest rozbieżność między tym co daje nam natura, a tym co wymyślił człowiek.

Ważnym aspektem dotyczącym faktu wytwarzania witaminy D³ naturalnie przez organizm są kremy z filtrami, których używacie. Drodzy czytelnicy, już w latach 90-tych naukowcy okrzyczeli kremy z filtrem substancjami rako-twórczymi.

Smarując ciało jakim-kolwiek kremem z filtrem blokujemy syntezę naturalnej witaminy D³ i szkodzimy skórze poprzez związki zawarte w tych kremach. A więc nie dajcie się proszę oszukać i stosujcie naturalne ,,podkłady” do opalania, które są w 100% bezpieczne, takie jak olej kokosowy czy olej z pestek malin, które dodatkowo odżywią skórę. We wszelakich badaniach dotyczących tematu raka skóry, którym straszą nas lekarze zostało dowiedzione, że najczęściej na ten typ raka zapadają osoby, które nie wystawiają ciała na ekspozycje słoneczną, (ludzie pracujący cały dzień w biurach) co przekłada się na brak witaminy D³, który jest ściśle związany z zapadalnością na nowotwory.

capsules-gel-golden-33355

Rozsądne dawkowanie

Już wiemy,że nie ma żadnych badań potwierdzających toksyczność witaminy D³, a więc mówiąc prostym językiem, ciężko ją przedawkować 🙂

Aby optymalnie dostosować dawkowanie tą witaminą proponuję diagnostykę, czyli wykonanie badania metabolitu 25OH we krwi, które pokaże jak wysokie lub niskie stężenie posiadamy.

Potencjalną normą dla zdrowej osoby jest stężenie ok. 80 nano gramów na 1ml krwi, przy chorobach przewlekłych czy nowotworach stężenie powinno wynosić powyżej 100 nanogramów na 1ml krwi.

Aby witamina D³ miała szansę prawidłowo zadziałać w naszym organizmie musi być dostarczona wraz z witaminą K2, A i E. A więc witamina D³ potrzebuje witaminy k2 by organizm miał zdolność transportowania witaminy D³ czyli niejako wyciąga wapń ze zwapnień, transportujących go w odpowiednie miejsca. Jeżeli chodzi o witaminy A i E są one niezbędne przy suplementacji witaminą D³ aby nie doszło do niewydolności nerek. Ponadto witamina E jest witaminą młodości i płodności, także uzyskujemy dodatkowe korzyści zdrowotne.

Stosunek ilości witamin do siebie powinien wyglądać mniej więcej tak:

  • 10 tyś. j. witaminy D³
  • 15 tyś. j. witaminy A
  • 100 mg  K2
  • 2000 tyś j. witaminy E

Oczywiście, dawki poszczególnych witamin analogicznie zwiększamy bądź zmniejszamy względem siebie, mając przy tym na uwadzę że witamina K2 maksymalną dawką niezależnie od dawek reszty witamin powinna wynosić max 200mg.

Powyżej przedstawione witaminy są rozpuszczalne w tłuszczach zatem należy je spożywać wraz z tłustymi pokarmami dla optymalizacji przyswajania tj, prawdziwe masło, żółtko jaja lub olej tłoczony na zimno.

Podsumowując tematykę dzisiejszego wpisu chciałabym raz, jeszcze podkreślić, że systematyczna suplementacja witaminą D³ nie tylko zmniejsza ryzyko nowotworu, ale przyczynia się również do stabilizacji ciśnienia krwi, chroni nasze kości, serce, wzmacnia układ odpornościowy i zapobiega depresji.

Poniżej podaję Wam linki z kompletem suplementów, które sprawdziłam na sobie. ^∨^

Pozdrawiam gorąco

Oliwka

Avitale - PRO ADEK - 30ml
Zobacz
Avitale - D3 + K2 - 30ml
Zobacz
Avitale - D3 Forte - 30ml
Zobacz
Avitale - K2 - 30ml
Zobacz
Aliness - BetaKaroten - 100caps
Zobacz
Aliness - Witamina E - 100caps
Zobacz
Powered by: unstudio.pl